پوهنیار صفی الله منتظر

درجه تحصیل: ماستر
رتبۀ علمی: پوهنیار
پوهنتون: پوهنتون بلخ / افغانستان
شمارۀ تماس:  93700504875+
ایمیل آدرس: Safiullah.muntazer@gmail.com

استاد صفی الله منتظر در سال 1367 ه ش در قریه ده صلاح ولسوالی اندرآب ولایت بغلان چشم به جهان گشوده است. در سال 1373 در زادگاهش وارد مکتب لیسه سنگبران گردیده دوره ابتدائیه، متوسطه و لیسه را در مکتب مذکور به اتمام رسانیده در سال 1385 از لیسه یادشده به درجه اعلی فارغ گردیده است. موصوف بعد از سپری نمودن امتحان کانکور در سال 1386 شامل صنف اول دیپارتمنت تعلیمات اسلامی فاکولته شرعیات پوهنتون بلخ شده و در سال 1389 از این فاکولته فارغ التحصیل گردیده است. بعد از فراغت یک مدت کوتاه در دیپارتمنت صلح مرکز ملی تحقیقات وپالیسی دانشگاه کابل مصروف پژوهش در برنامه های صلح دیپارتمنت یاد شده گردیده است. در 29قوس سال 1390ه ش عضو کادر علمی دانشکده شرعیات دانشگاه بلخ شده است. موصوف با استفاده از بورسیه های رقابتی آزاد کشور دوست و برادر جمهوری ترکیه به آن کشور رفته و در رشته حقوق اسلامی از دانشگاه ساکاریا آن کشور ماستری خود را به دست آورده و اکنون به عنوان عضو کادر علمی فاکولته شرعیات پوهنتون بلخ فعالیت های اکادمیک خود را دوام میدهد. موصوف بر علاوه زبان های ملی کشور با زبان های ترکی، عربی و انگلیسی نیز آشنایی دارد.

آثار علمی
– “راهی به سوی صلح” با همکاری جمعی از پژوهشگران جوان این تحقیق صورت گرفته است. تحقیق مذکور در سال 1391ه ش از طرف دیپارتمنت صلح مرکز ملی تحقیقات وپالیسی  دانشگاه کابل به چاپ رسیده است.
– “حق مصونیت سفیر در چهار چوب حقوق اسلامی” در مجله علمی  اده بالی فاکولته الهیات دانشگاه بیلجیک ترکیه در جلد دوم شماره چهارم مورخ 30.11.2018 به زبان ترکی به چاپ رسیده است.
– اشتراک در کنفرانس علمی ” دانشجویان بین المللی حوزه علوم اجتماعی در دانشگاه اتاتورک شهر ارض روم  و ارائه مقاله علمی تحت عنوان “جایگاه سفیر در حقوق اسلامی و نقش داشجویان بین المللی در روابط دولت ها و ملت ها” به تاریخ 17 و 18 قوس 1397
– تیزس” پایانامه ماستری” تحت عنوان “روابط دیپلماتیک اولین دولت اسلامی با دول مجاور و نتایج فقهی از این روابط” به زبان ترکی

Back to top button